کارگاه ها

 


کارگاه برق

حامد احمدی 
مسئول آزمایشگاه برق
پست الکترونیکی:h.ahmadi.iau@gmail.com
تلفن: کارگاه برق
        این مجموعه آزمایشگاهی شامل انواع ست های مدارات فرمان و قدرت، جهت آموزش راه اندازی وکنترل الکتروموتورهای الکتریکی، همچنین ست مربوط به تأسیسات برقی خانگی و صنعتی وست آموزشی PLC جهت پوشش سرفصل دروس کارگاه برق و مدار فرمان می باشد.
کارگاه سیم پیچی
         این مجموعه شامل قرقره، آهن ترانس(IE)، وارنیش، عایق بریشمان، بوبین پیچ، کلاف پیچ و انواع سیم لاکی در سایزهای مختلف می باشد. در این کارگاه، دانشجویان با روشهای سیم بندی یک طبقه ماشینهای جریان متناوب – چگونگی مراحل تعویض واجرای سیم بندی ماشینهای آسنکرون- معرفی انواع مشخصات وشرایط کاری ماشین ونحوه خواندن مشخصات کاری ماشین از روی پلاک، طریقه پیچیدن ترانس و آرمیچر، روش های شناسایی سیم پیچ ها، انواع ترانس ها و محاسبات مربوط به آنها آشنا می شوند.  


مجموعه کارگاه های گروه مکانیک

رزگار معماری 
مسئول آزمایشگاههای گروه مکانیک
تلفن مستقیم: 36247931-087 - 36244751-087 داخلی 120
پست الکترونیکی:razgar.memari@gmail.com


 

 

کارگاه جوشکاری
این کارگاه با دارا بودن اتاق مخصوص و تجهیزات کامل جوشکاری به طور مشترک توسط گروههای مکانیک ، برق و عمران مورد استفاده قرار میگیرد.که مشتمل بر 4 دستگاه رکتیفایر جوشکاری می باشد .
کارگاه اتومکانیک
کارگاههای اتومکانیک واحد سقز با همکاری سازمان آموزش فنی و حرفه ایی به صورت بسیار کامل و با تجهیزات جدید مجهز شده که علاوه بر تشکیل کلاسهای درسی برگزاری دوره های آموزشی سازمان فنی حرفه ایی و ارایه مدرک رسمی از دیگر اقدامات انجام شده در این کارگاه ها می باشد .
این مجموعه در یک ساختمان مجزی و مشتمل بر تجهیزات زیر می باشد
1 – مجموعه کامل موتور خودرو و موتور برش خورده
2 – مجموعه کامل سیستم تعلیق و ترمز
3 – مجموعه کامل برق خودرو شامل تابلوهای مدار و اسلوسکوپ
4 – مجموعه کامل سیستم تهویه مطبوع خودرو
5 – مجموعه کامل سیستم انتقال قدرت دستی و اتوماتیک
6 – مجموعه کامل سیستم نقص یابی خودرو
7 – مجموعه کامل شاسی و بدنه خودرو