تشریح فعالیت‌های دانشگاه آزاد اسلامی سقز در هفته دفاع مقدس 1399/07/07


رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد سقز در دیدار اعضای هیئت رئیسه این دانشگاه با فرمانده سپاه پاسداران شهرستان سقز، فعالیت‌های دانشگاه در هفته دفاع مقدس را تشریح کرد.
 
 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از سقز، دانشگاه آزاد اسلامی واحد سقز مراسم مختلفی در هفته دفاع مقدس در راستای ارج‌نهادن به مقاومت و رشادت‌های شهیدان، جانبازان و ایثارگران هشت دفاع مقدس برگزار کرد که از مهم‌ترین آنها می‌توان به برگزاری نمایشگاه شهدای کردستان در محوطه باز دانشگاه و آثار دفاع مقدس در ساختمان اداری، دیدار با فرماندهی سپاه و نماینده ولایت‌فقیه در سپاه پاسداران شهرستان سقز، دیدار با خانواده معزز شهدا، فضاسازی محوطه دانشگاه و برگزاری نشست هم‌اندیشی نقش استان کردستان در دفاع مقدس و ... اشاره کرد.
 
 
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد سقز در دیدار اعضای هیئت رئیسه دانشگاه با یوسف معروفی فرمانده سپاه پاسداران شهرستان سقز با گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار کرد: این واحد دانشگاهی به‌عنوان مسئول کمیته ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس شهرستان، برنامه‌های خاصی برای ایام هفته دفاع مقدس، دهه مبارکه فجر، هفته بسیج و روز شهدا در نظر گرفته و سعی بر آن دارد به بهترین نحو این مناسبت‌ها را مدیریت و اجرا کند.
 
 
محمد وارعی خاطرنشان کرد: عزت و سربلندی کشور مدیون خون شهدا و رشادت‌های ایثارگران و مبارزان حق علیه باطل در جبهه‌های نبرد است و امروزه مردم باید قدردان شهدای دفاع مقدس، شهدای مدافع حرم و شهیدان مدافع سلامت باشند، زیرا کشور ما با وجود این شهیدان در جهان سرافراز مانده است.

 
 
 
فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در شهرستان سقز هم با قدردانی از همدلی و همراهی دانشگاه آزاد اسلامی در ترویج و حمایت از دستاوردهای انقلاب و جنگ بیان کرد: قشری که در دانشگاه حضور دارند، در مقایسه با سایر اقشار حساسیت بیشتری دارند و به همین دلیل بسیج در این حوزه باید درایت بیشتری داشته باشد.
 
  
 
یوسف معروفی با اشاره به اینکه تعهد به نظام و رعایت مقررات و موازین جامعه یکی از اساسی‌ترین پایه‌های خدمت است، اضافه کرد: استادان دانشگاه بایستی در کنار آموزش به مسائل دینی اشراف داشته باشند و ارزش‌های فراموش‌شده را برای نسل جوان زنده کنند، تا این تعهد نهادینه شود.
 
 
نماینده ولی‌فقیه در سپاه شهرستان سقز نیز با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی یکی از ارکان و برکات انقلاب اسلامی است، تأکید کرد: مقام معظم رهبری دانشگاه را یکی از مهم‌ترین جبهه‌های مبارزه دانسته و بر تقویت فعالیت فرهنگی در این حوزه تأکید وافر دارند، از پیشقدم‌بودن دانشگاه آزاد اسلامی واحد سقز در انجام این امور ابراز خرسندی کرد.
  
حجت‌الاسلام اسماعیل رستمی توضیح داد: حضور پیشمرگه‌های کورد مسلمان در این خطه از میهن اسلامی و رشادت و جانفشانی آنان موجب شد اطمینان خاطری برای انقلاب ایجاد شود که هیچ نیروی متخاصمی نمی‌تواند به کشور در منطقه کردستان آسیب برساند و خون شهدا در سراسر میهن اسلامی متضمن عزت و سربلندی و امنیت کشور است.

طبقه بندی خبری:
عمومی