برگزاری مراسم اختتامیه هفته پژوهش و تجلیل از پژوهشگران برتر دانشگاه آزاد اسلامی واحد سقز 1398/09/28


مراسم اختتامیه هفته پژوهش و تجلیل از پژوهشگران برتر دانشگاه آزاد اسلامی واحد سقز در شهرستان سقز برگزار گردید.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی سقز با بیان اینکه علم و فناوری استراتژی‌ اصلی در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی است، گفت: «دانشگاه آزاد اسلامی در این راستا با تأسیس مراکز رشد برای رفع مشکلات جامعه گام برداشته است.»
به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از سقز، عصر امروز مراسم اختتامیه هفته پژوهش و تجلیل از پژوهشگران برتر دانشگاه آزاد اسلامی سقز ظهر امروز در این واحد دانشگاهی برگزار شد.
 
 
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی سقز در این مراسم اظهار کرد: شعار دانشگاه آزاد اسلامی برای هفته پژوهش امسال «دانشگاه آزاد اسلامی پیش‌رو در اجرای بیانیه گام دوم انقلاب» است.
 
محمد وارعی با اشاره به اینکه یکی از استراتژی‌های اصلی گام دوم انقلاب اسلامی، علم و فناوری است، افزود: در این  راستا دانشگاه آزاد اسلامی با تأسیس مراکز رشد، شتاب‌دهنده‌ها، سراهای نوآوری، کمک به تبدیل ایده‌ها به محصول و با اجرایی کردن طرح پایش برای کمک به مشکلات جامعه گام برداشته است. 
وی در ادامه به تشریح عملکرد پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سقز در سال پژوهشی گذشته پرداخت.
 
به گزارش آنا، در این مراسم از یکی از محصولات دانش‌بنیان مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد سقز با عنوان «بلوک یونلیت‌دار فوق‌سبک» رونمایی شد و محمد خاطری مسئول ایده مستقر در مرکز رشد این واحد دانشگاهی درباره معرفی مشخصات فنی و سرمایه‌گذاری محصول توضیحات لازم را ارائه داد.
 
به مناسبت هفته پژوهش نمایشگاه ایده‌ها و محصولات فناور مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد سقز هم برگزار شد و هر کدام از صاحبان ایده جزئیاتی از ایده خود را برای حاضران تشریح کردند.
۱۰ هسته فناور در مرکز رشد این واحد دانشگاهی مستقر هستند و محصولات سه هسته‌ فناور آماده ورود به فاز تجاری‌سازی و جذب سرمایه‌گذار برای تولید نهایی است.

طبقه بندی خبری:
عمومی