برگزاری مراسم جشن فارغ‌التحصیلی دانش‌آموختگان دانشگاه آزاد اسلامی واحد سقز 1398/03/22


به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از سقز، حامد احمدی صبح امروز در مراسم جشن فارغ‌التحصیلی دانش‌آموختگان دانشگاه آزاد اسلامی واحد سقز اظهار کرد: برگزاری جشن فارغ‌التحصیلی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و این واحد دانشگاهی سه هدف اصلی را در برگزاری این جشن دنبال می‌کند.
 
وی افزود: با توجه به اینکه بزرگ‌ترین سرمایه هر جامعه نیروی انسانی تحصیل‌کرده بوده، نخست باید بتوان اشخاصی مناسب، متخصص و متعهد به جامعه معرفی کرد. دوم ایجاد ارتباط نزدیک بین رشته‌های مختلف و تأکید بر یکسان بودن ارزش و جایگاه رشته‌های مختلف دانشگاه بوده؛ چراکه یکی از مشکلاتی که در آموزش عالی وجود دارد، تفاوت‌هایی بوده که در رشته‌ها و مقاطع مختلف ایجاد شده است.
معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سقز اضافه کرد: هدف سوم این است که به مردم نشان داده شود، هزینه‌کردن در دانشگاه‌ها نوعی سرمایه‌گذاری بوده و این سرمایه در آینده منجر به دانش‌افزایی، تخصص نیروی انسانی در رشته خود شده و در نتیجه جامعه از آن سود خواهد برد.
 
احمدی خطاب به دانش‌آموختگان دانشگاه آزاد اسلامی واحد سقز تصریح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی شما را برای ورود به مسیری جدید، تحول و تولدی نو آماده کرده و راه‌هایی را بـرای ادامـه زنـدگی، موفقیـت و خدمت به جامعه به شما نشان داده است. شما نه فقط در این دانشگاه آموزش دیدید، بلکه حرفه و اعتمادبه‌نفس لازم را برای ورود به بازار کار و دنیای واقعی کسب کردید.
وی تأکید کرد:‌ دانش‌آموختگان باید آموزش و یـادگیری را ادامه داده و همواره دانشجو باشند؛ چراکه هیچ فردی نمی‌تواند ادعا کند که دانش‌آموخته و خود را از کسب علم و دانش بی‌نیاز بداند؛ چراکه ضرورت تکمیل سرمایه علمی انسان همیشه وجود دارد.
 
معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سقز تشریح کرد:‌ از دو سه سال اخیر بانک اطلاعاتی فارغ‌التحصیلان در این واحد دانشگاهی راه‌اندازی شده و اکنون حدود ۶ هزار نفر عضو دارد. یکی از اهداف اصلی راه‌اندازی این بانک اطلاعاتی این است که دانشجویان بعد از فارغ‌التحصیلی ارتباط خود را با دانشگاه قطع نکنند و دانشگاه بتواند از ظرفیت‌های علمی و فرهنگی و ... آنان در عرصه‌های مختلف آموزش، پژوهش و سایر خدمات استفاده کند.

طبقه بندی خبری:
عمومی