آئین تقدیر از معلمان پیشکسوت و استادان دانشگاه آزاد اسلامی سقز برگزار شد 1398/02/16


رئیس دانشگاه آزاد اسلامی سقز گفت: اگر آموزش و پرورش در مسیر درستی گام بردارد می‌تواند نسلی پویا پرورش داده و جامعه را به اهداف عالی و مدنظر برساند.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از سقز، مراسم بزرگداشت روز معلم و تجلیل از استادان دانشگاه آزاد اسلامی واحد سقز صبح امروز در سالن اجتماعات این واحد دانشگاهی برگزار شد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد سقز در ابتدای این مراسم با گرامیداشت هفته معلم به فضایل اخلاقی استاد شهید مطهری مانند احیای تفکر اصیل دینی و روشنگری جامعه، فهم و شناخت اسلام ناب محمدی، هوشمندی و بصیرت در شناسایی جریان‌های انحرافی پرداخت.
 
کیوان شافعی اظهار کرد: معلمان ستون اصلی آموزش و پرورش هستند و اگر آموزش و پرورش در مسیر درستی گام بردارد می‌تواند نسلی پویا، برای امروز و فردا پرورش داده و جامعه را به اهداف عالی و مدنظر برساند.
وی، هدف غایی آموزش و پرورش را تعلیم شهروندانی دانا و فهیم برای رسیدن به رشد اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی عنوان کرد و ادامه داد: در حقیقت نخستین جرقه‌های پیشرفت و توسعه در هر جامعه‌ای در مدارس زده می‌شود و یکی از مهم‌ترین گذرگاه‌های عبور از بحران‌های اعتقادی، دینی، فرهنگی، اجتماعی و ...، آموزش است.

وی با تأکید بر اینکه آینده هر کشوری را می‌توان براساس ساختار تعلیم و تربیت آن پیش‌بینی کرد، افزود: اگر میزان دانش، آگاهی و بصیرت، دین‌مداری و اخلاق‌مداری معلمان در سطح بالایی باشد، می‌توان  آینده روشنی برای جامعه متصور بود و براین‌اساس بهترین طرح و اصلاحات در حوزه آموزش و پرورش بدون نادیده گرفتن معلمان راه به جایی نخواهد برد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد سقز با اشاره به تکریم و گرامیداشت مقام شامخ معلم بیان کرد: منزلت اجتماعی معلم، همان احترام مثبتی است که افراد جامعه به لحاظ ذهنی برای او متصور هستند و بخش عظیمی از این منزلت را معلمان با عملکرد و اخلاق حسنه خود به‌وجود می‌آورند.
شافعی ابراز امیدواری کرد که دانشگاه آزاد اسلامی واحد سقز با تأسی از آموزه‌های دین مبین اسلام، آرمان‌های انقلاب اسلامی و منویات مقام معظم رهبری به‌خصوص در سرفصل اول بیانیه گام دوم انقلاب، بیش از پیش در پیشرفت و آبادانی ایران اسلامی گام بردارد.
 
ماموستا سیدحسین حسینی امام جمعه سقز نیز در این مراسم گفت: مقام معلم و جایگاه علم در دین اسلام ارزشمند است و معلمان همان رسالت انبیا را دارند و باید در تعلیم جوانان این کشور کوشا باشند.


اسماعیل رستم‌پور معاون سیاسی فرماندار ویژه شهرستان سقز نیز در این مراسم مطرح کرد: آموزش و پرورش بنیان اصلی توسعه و معلمان و استادان دانشگاه به عنوان نیروی انسانی، ترویج‌دهندگان تفکر توسعه‌محور هستند و توجه به جایگاه معلم، مهم‌ترین عامل توسعه است.

طبقه بندی خبری:
عمومی